Priklausomai nuo to kokie baldai gaminami,-kieti, minkšti ar iš LMDP plokštės, ar užsakomi baldai standartiniai ar nestandartiniai baldų gamybos įmonės susiduria su skirtingomis valdymo problemomis.
 

Gaminant standartinius baldus paprastai iš anksto yra  žinomos baldų kainos, medžiagos, bei gamybinis procesas. Kadangi tokie baldai dažniausiai gaminami arba į sandėlį arba pagal didelius gamybinius užsakymus, todėl pagrindinės problemos yra prognozuoti gamybos ir medžiagų poreikį, kad nepritrūktų sandėlio atsargų ir jų nebūtų per daug.


 
Nestandartinių baldų atveju, kurie gali būti jau anksčiau suprojektuotų baldų pritaikymas kliento poreikiams arba projektuojami iš naujo pilnai iš anksto pilnai  nežinomos kokios bus reikalingos medžiagos bei jų kiekiai ir iš anksto pilnai nežinomas gamybos procesas, todėl baldų įmonės susiduria su užsakomų baldų kainos paskaičiavimo,  tiekimo ir planavimo problemomis.

    

Baldai iš plokštės-dažnai tai virtuvės komplektai, yra, pusiau standartinis gaminys, t. y. Yra žinomi gaminių tipažai ir jų gamybos technologija. Užsakant keičiasi išmatavimai, medžiagos komplektacija. Pagrindinė problema greitai paskaičiuoti kainas ir perduoti gaminti užsakymą.

 

Iš plokštės gaminami ir projektiniai baldai pav., kompleksiniam kavinės ar viešbučio apstatymui. Kadangi baldai projektuojami naujai, tai sudėtinga iš anksto apskaičiuoti jų gamybos kainą, suplanuoti kada jie gali būti pagaminti, bei valdyti jų gamybą.

Minkštų baldų atveju paprastai užsakant pasirenkamas audinys  bei detalės, todėl baldų gamyba vienetinė. Dėl didelio smulkių užsakymų kiekio pagrindinė problema gamybos planavimas ir valdymas, bei logistikos valdymas.

 

Kieti baldai daugiausiai gaminami serijomis, todėl iš anksto projektuojami, vykdomas technologinis aprašymas. Dėl daugybės smulkių detalių pagrindinė problema gamybos valdymas

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt