Metalo gamybos įmonės dažnai gamina nestandartinę produkciją- detales ir metalines konstrukcijas pagal individualius  vienetinius užsakymus arba mažomis partijomis, todėl jos susiduria su užsakymo kainos paskaičiavimo, tiekimo valdymo, gamybos planavimo ir apskaitos problemomis

Kainos skaičiavimas.

Nestandartinių mašinų  ir kitų metalo gaminių gamybos kainos apskaičiavimas gan sudėtingas ir užima daug laiko. Paprastai tam tikslui daugelis įmonių naudoja Excel programą.

   AIVA programoje realizuotas suprojektuotų detalių importas iš CAD programų suformuotų failų. Iš šių duomenų programa paskaičiuoja detalių kainas, suformuoja komercinius pasiūlymus bei įrašo užsakymą tiesiogiai į gamybos planą. 

Importuoti iš CAD programos failo galima ne tik detalių duomenis bet ir konstrukcijų, susidedančių iš daugelio detalių. Programa ne tik paskaičiuoja tokio gaminio kainą bet ir suformuoja gaminio modelį duomenų bazėje, kuris toliau naudojamas gamybos planavimui ir valdymui

Tiekimo valdymas.

 Kadangi nestandartinėje gamybos daugelis medžiagų užsakomas konkrečių projektų vykdymui todėl reikalinga tik gavus kliento užsakymą operatyviai apskaičiuoti trūkstamas medžiagas  ir jas užsakyti tiekėjams. Rankiniu būdu tai padaryti gan sudėtinga ir užima daug laiko, galimos klaidos. 

AIVA programoje iš kliento užsakymo duomenų programa paskaičiuos kokių medžiagų trūksta, suformuos ir išsiųs užsakymus tiekėjams, o gavus medžiagas ar užsakytas detales, nebereikės jų duomenų rankiniu būdu įvesti į programą-tik patvirtinti gavimą. Taip sutaupysite daug laiko bei išvengsite rankinio įvedimo  klaidų.

Sandėlių apskaita

Dažnai įmonėse nemaža problema yra kad sandėlių likučiai gaunami labai pavėluotai, o kartais iš viso gerai nežinomi.

AIVA programa suformuoja medžiagų, detalių, pusgaminių ir gaminių tikslias ataskaitas realiu laiku.

Buhalterinė finansinė apskaita

Daugumoje įmonių finansiniai duomenys gaunami labai pavėluotai

AIVA programa pateikia visus finansinius duomenis realiu laiku.


Gamybos planavimas.

Kadangi dažniausiai užsakymai  individualus, daug smulkių užsakymų, atsiranda skubių užsakymų, kurie keičia eilę, todėl labai  sunku gerai suplanuoti gamybos procesus. Iš to seka kad įmonės resursai,- darbininkai ir staklės išnaudojami neoptimaliai.

 AIVA programa suplanuos kiekvieno užsakymo gamybos procesą, paskirstys užduotis darbininkams, parodys gamybos siaurasias vietas “butelio kakliukus”, o pasikeitus situacijai operatyviai perplanuos gamybą.

Medžiagų perdavimas į gamybą ir apskaita

Kadangi užsakymai individualus, kiekvienam naudojamos skirtingos medžiagos, kurios turi būti pateikiamos darbo centrams numatytų laiku. Rankiniu būdu tai sunku padaryti, todėl laukiant medžiagų staklės dažnai prastovi. Panaudotų medžiagų apskaita reikalauja daug rankinio darbo.

AIVA programa parodo kada ir kokias reikia pateikti medžiagas gamybos užsakymams, o pagaminus pusgaminius ar  gaminius automatiškai jas nurašo ir užpajamuoja gaminius.

Gamybos operacijų valdymas.

Gamybos operacijų apskaita įmonėse dažniausiai atliekama rankiniu būdu, todėl sunku operatyviai kontroliuoti užduočių atlikimą, o ataskaitų sudarymas reikalauja daug rankinio darbo.

AIVA programoje užduotys pateikiamos arba atspausdintos iš programos su barkodais, kuriuos darbininkai patys skenuoja ir taip užregistruoja darbų vykdyma. Yra variantas kai suplanuotos užduotys parodomos tiesiogiai darbininkams terminale gamyboje, o jie, paliesdami ekraną, užregistruoja darbų pradžią ir pabaigą. 

Detalių ir komplektuojamų pusgaminių (mazgų) valdymas

Sudėtingų gaminių-metalo konstrukcijų ir mašinų gamyboje, daug darbo yra suplanuoti gaminio detalių ir pusgaminių gamyba, bei vesti jų gamybos apskaitą.

AIVA programa gali  sudaryti gaminio detalių ir neriboto lygio pusgaminių gamybos planus, parodo kokias detales ar pusgaminius reikia paimti gamybai ir automatiškai juos nurašo pagaminus aukštesnio lygio pusgaminius ar galutinį gaminį. 

  Sprendimų ir variantų platesnis aprašymas
  AIVA Metalas- Nestandartinių metalo gaminių užsakymo, gamybos valdymo, medžiagų tiekimo ir apskaitos sistema
 


 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt