Spaustuvės gamina nestandartinę įvairią produkciją pagal individualius  užsakymus todėl jos susiduria su spaudos gaminių užsakymo kainos paskaičiavimo, popieriaus tiekimo užsakymų vykdymui valdymo, gamybos operacijų planavimo, kuri aliekama, esant daug skirtingų gaminių užsakymų ir su pastovai keičiamu užsakymo eiliškumu, bei pagamintos produkcijos  apskaitos problemomis. AIVA programa gali padėti išspręsti šias problemas

Spaudos gaminių kainos skaičiavimas.

Nestandartinių spaudos gaminių  kainos paskaičiavimas gan sudėtingas ir užima daug laiko. Paprastai tam tikslui naudojama Excel programa, į kurią duomenys įrašomi ranka.

   AIVA programoje realizuotas skaičiuoklės, kurių pagalba pasirinkus gaminio užsakymo šalonair suvedus užsakomo gaminio charakteristikas programa paskaičiuoja gamybos savikaina ir kainą. Skaičiuokeles įmonė gali pristiakyti įvertindama savo gamybos procesus.

Programa ne tik paskaičiuoja tužsakomų gaminių kainas bet ir suformuoja komercinius pasliūlumus, sčskaitas išankstiniam mokėijimui, bei užsakymus gamybai kurie toliau naudojami gamybos planavimui ir valdymui

Tiekimo valdymas.

Spaustuvėse parastai popierius užsakomas  konkrečių projektų vykdymui, todėl reikalinga tik gavus kliento užsakymą operatyviai apskaičiuoti trūkstamas medžiagas  ir jas užsakyti tiekėjams. Rankiniu būdu tai padaryti gan sudėtinga ir užima daug laiko, galimos klaidos. 

AIVA programoje iš kliento užsakymo duomenų programa paskaičiuos kokių medžiagų trūksta, suformuos ir išsiųs užsakymus tiekėjams, o gavus medžiagas nebereikės jų duomenų rankiniu būdu įvesti į programą-tik patvirtinti gavimą. Taip sutaupysite daug laiko bei išvengsite rankinio įvedimo  klaidų.

Sandėlių apskaita

Dažnai įmonėse nemaža problema yra kad sandėlių likučiai gaunami labai pavėluotai, o kartais iš viso gerai nežinomi.

AIVA programa suformuoja medžiagų, ir pagamintos produkcijas sandėlio likučių tikslias ataskaitas realiu laiku.

Buhalterinė finansinė apskaita

Daugumoje įmonių finansiniai duomenys gaunami labai pavėluotai

AIVA programa pateikia visus finansinius duomenis realiu laiku.


Gamybos planavimas.

Kadangi dažniausiai užsakymai  individualus, daug smulkių užsakymų, atsiranda skubių užsakymų, kurie keičia eilę, todėl labai  sunku gerai suplanuoti gamybos procesus. Iš to seka kad įmonės resursai,- darbininkai, spaudos mašinos bei kiti įrengimai išnaudojami neoptimaliai. To rezultate brangsta produkcija, įmonė yra mažiau konkurentiška.

 AIVA programa suplanuos kiekvieno užsakymo gamybos procesą, paskirstys užduotis darbininkams, parodys gamybos siaurasias vietas “butelio kakliukus”, o pasikeitus situacijai operatyviai perplanuos gamybą.

Medžiagų perdavimas į gamybą ir apskaita

Kadangi užsakymai individualus, kiekvienam naudojamos skirtingos medžiagos, kurios turi būti pateikiamos darbo centrams numatytu laiku. Rankiniu būdu tai sunku padaryti, todėl laukiant medžiagų įrengimai dažnai prastovi. Panaudotų medžiagų apskaita reikalauja daug rankinio darbo.

AIVA programa parodo kada ir kokias reikia pateikti medžiagas gamybos užsakymams, o pagaminus pusgaminius ar  gaminius automatiškai jas nurašo ir užpajamuoja gaminius.

Gamybos operacijų valdymas.

Gamybos operacijų apskaita įmonėse dažniausiai atliekama rankiniu būdu, todėl sunku operatyviai kontroliuoti užduočių atlikimą, o ataskaitų sudarymas reikalauja daug rankinio darbo.

AIVA programoje užduotys pateikiamos arba atspausdintos iš programos su barkodais, kuriuos darbininkai patys skenuoja ir taip užregistruoja darbų vykdymą. Yra ir kitas variantas- kai suplanuotos užduotys parodomos tiesiogiai darbininkams terminale gamyboje, o jie, paliesdami ekraną, užregistruoja darbų pradžią ir pabaigą. 

Sudėtingų spaudos gaminių gamybos valdymas

Sudėtingų spaudos gaminių-knygų, žurnalų ir pan., kurių gamybai reikalinga pradžioje pasigaminti pusgaminius-atspausdinti viršelius, priešlapius, pagrindinį tekstą ir pan., po to iš jų sukomponuoti galutinį gaminį, gamybos planavimas ir apskaita užima daug laiko.

AIVA programa gali  sudaryti gaminio  ir pusgaminių gamybos planus, vykdo pusgaminių ir galutinių gaminių apskaitą.


 

  Sprendimų ir variantų platesnis aprašymas
  AIVA OPERACIJOS- Klientų užsakymų registracijos gamybai, užsakymų sąrašo-plano suformavimo, gamybinių operacijų registravimo skenuojant ir įvykdymo apskaitos AIVA programos sprendimas spaustuvei
  AIVA SPAUSTUVĖ-Spaustuvės pardavimo vadybininkų darbo automatizavimo , medžiagų tiekimo valdymo bei gamybos valdymo automatizavimo programa fr
 


 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt